Jacek Saryusz-Wolski

Licytacja zakończyła się: 19.12.2023 r.

Termin zwiedzania: zaproponowany zostanie po zakończeniu licytacji i odbędzie się do lipca 2024 roku
Gdzie: 2 dni w Brukseli (w razie potrzeby organizatorzy zapewnią przelot oraz nocleg w hotelu)
Informacje dodatkowe: możliwość pojawienia się z osobą towarzyszącą lub przekazania wygranej bliskiej osobie w formie oryginalnego prezentu

Więcej informacji

Zwiedź wraz z osobą towarzyszącą siedzibę Parlamentu Europejskiego w Brukseli z europosłem Jackiem Saryuszem-Wolskim! W tej oryginalnej przedświątecznej licytacji dajemy możliwość zwiedzenia w towarzystwie europosła najważniejszych miejsc w sercu europejskiej demokracji, w tym także tych, do których wstępu nie ma na co dzień przeciętny zwiedzający.

Ponadto w ramach 2-dniowej wizyty będzie okazja do swobodnej rozmowy z min. Jackiem Saryusz-Wolskim w trakcie lunchu w restauracji poselskiej Parlamentu Europejskiego, a na życzenie zwycięzcy licytacji także możliwość zwiedzenia stolicy Unii Europejskiej!

Co najważniejsze, dochód z licytacji wesprze Partnera Strategicznego naszej akcji, Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu w zakresie budowy i wdrożenia do użytku rodziny protez serca dla dzieci RELIGA HEART ®PED, dzięki której w wielu przypadkach przeszczep serca u najmłodszych okaże się zbędny.

i

Jacek Saryusz-Wolski – doktor ekonomii, wieloletni nauczyciel akademicki, pierwszy minister ds. europejskich wolnej Polski, negocjator polskiego członkostwa w Unii Europejskiej. W latach 1991-1996 był pierwszym ministrem ds. europejskich (pełnomocnik Rządu ds. integracji europejskiej i pomocy zagranicznej po stworzeniu tego urzędu przez premiera Jana Krzysztofa Bieleckiego).

Jeden z negocjatorów układu stowarzyszeniowego i główny architekt polskiego członkostwa w Unii Europejskiej. W latach 1997-1999 sprawował funkcję wicerektora Kolegium Europejskiego (Brugia, Natolin). W 1999 był głównym doradcą premiera Jerzego Buzka ds. integracji europejskiej. W latach 2000-2001 będąc sekretarzem Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej brał udział w negocjacjach podczas szczytu w Nicei (grudzień 2000).

Jest założycielem Kolegium Europejskiego w Warszawie-Natolinie, którego był wicerektorem (1996-2000), Instytutu Unii Europejskiej w Collegium Civitas w Warszawie, gdzie był dyrektorem (2002-2004) i Instytutu Europejskiego w Łodzi, ośrodków które wykształciły polskie elity do pracy w instytucjach europejskich. Wykładał również na Uniwersytetach w Edynburgu, Grenoble, Lyon, Oxford i Paryżu.

Od 2004 poseł do Parlamentu Europejskiego (PE), gdzie m.in. był jego wiceprzewodniczącym (2004-2007) oraz przewodniczącym Komisji Spraw Zagranicznych PE (2007-2009). W latach 2006-2017 był także wiceprzewodniczącym Europejskiej Partii Ludowej.Najważniejsze informacje dla Uczestników licytacji w pigułce:

– W programie 2-dniowej wizyty m.in.: zobaczenie sali plenarnej Parlamentu Europejskiego, wnętrza Parlamentu w tym te, do których wstęp mają wyłącznie posłowie czy biuro Jacka Saryusz-Wolskiego! Do tego europoseł barwnie opowie historie i szczegółowo opisze funkcjonowanie Parlamentu w trakcie lunchu w restauracji poselskiej. Dla zainteresowanych możliwość zorganizowania przelotu oraz noclegu, a także osobno zwiedzenie Brukseli (przewodnika wskaże wówczas biuro europosła);

– Konkretny termin spotkania – dogodny dla obu Stron – zaproponowany zostanie po zakończeniu licytacji i odbędzie się do końca czerwca 2024 roku. W przypadku jeśli nie będzie to możliwe we wspomnianym okresie z powodów niezależnych od organizatorów, spotkanie odbędzie się w terminie późniejszym;

– Możliwość zabrania osoby towarzyszącej;

– Istnieje możliwość przekazania przez Zwycięzcę licytacji udziału w evencie bliskiej osobie w formie oryginalnego prezentu lub pracownikowi firmy jako nagroda za wyniki w pracy;

– W trakcie trwania licytacji Licytant, który wypadnie poza miejsce gwarantujące udział w evencie, dowie się o tym fakcie poprzez e-mail. Oczywiście nadal będzie mógł licytować dalej i ostatecznie znaleźć się w gronie Zwycięzców;

– Biorąc udział w licytacji, Użytkownik każdorazowo potwierdza znajomość i akceptację aktualnego brzmienia Regulaminu oraz Polityki prywatności.

i

źródło: saryusz-wolski.pl i własne

do góry

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Wykonanie Strony internetowe Poznań.