Sofia Ennaoui

Licytacja zakończyła się: 19.02.2019 r.

Termin spotkania: 29.03.2019 r.
Gdzie: Trattoria da Antonio, ul. Żurawia 18 w Warszawie

Więcej informacji

29 marca 2019 roku przyszła kolej na spotkanie z finalistką Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro w biegu na 1500 metrów i wicemistrzynią Europy z 2018 na tym dystansie Sofią Ennaoui! W partnerskiej restauracji Trattoria da Antonio ze sportsmenką spotkał się Michał ze Szczecina oraz Mariusz z Dębskiej Kuźni, który nie był sam – otóż spotkanie z Sofią było prezentem dla Jego 8-letniej córki Zuzi, która również uprawia biegi średniodystansowe.

Pomiędzy sezonem halowym, w tym wielokrotnymi wyjazdami zagranicznymi, a kolejnymi przygotowaniami Sofii, tym razem do sezonu letniego, na szczęście znalazła Ona jednak chwilę, aby się zrelaksować i porozmawiać w swobodnej atmosferze ze zwycięską dwójką (trójką). Po chwili stresu obecnością gwiazdy stadionów lekkoatletycznych prym wiodła Zuzia, która przy przywitaniu wręczyła lekkoatletce kosz kwiatów i która jak tylko się rozkręciła, zaczęła zadawać milion pytań Sofii. Ale o to przecież chodziło!

Za to Michał wręczył Jej bardzo oryginalny prezent, mianowicie … profesjonalny nóż wojskowy. Wszak nie od dziś wiadomo, że Sofia Ennaoui jest zawodowym żołnierzem Wojska Polskiego. Oby służył wyłącznie jako pamiątka;) Cała czwórka świetnie bawiła się w swoim towarzystwie, a z Sofią miał okazję porozmawiać telefonicznie nawet dziadek Zuzi, prywatnie wielki fan lekkiej atletyki.

Spotkanie z pewnością potrwałoby dłużej gdyby nie fakt, że dosłownie godzinę później Sofia musiała stawić się w stroju wieczorowym w warszawskim Centrum Olimpijskim na pożegnalnym benefisie Włodzimierza Szaranowicza „Halo Włodku!”. Ale na koniec wszyscy zgodzili się, że spotkanie było bardzo udane, co nas bardzo cieszy!

Dochód ze zwycięskich licytacji wsparł partnerską Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu w zakresie budowy i wdrożenia do użytku protezy serca dla dzieci RELIGA HEART ®PED, dzięki której w wielu przypadkach przeszczep serca u najmłodszych okaże się zbędny.

i

Sofia Ennaoui to polska lekkoatletka specjalizująca się w biegach średnich i długich. Finalistka Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro w biegu na 1500 metrów i wicemistrzyni Europy z 2018 na tym dystansie. Jest córką Polki i Marokańczyka, w Polsce mieszka od 2. roku życia.

Jest srebrną medalistką mistrzostw Europy juniorów w Rieti w 2013 roku w biegu na dystansie 1500 metrów. 7 marca 2015 podczas halowych mistrzostw Europy w Pradze zajęła szóste miejsce w biegu na 3000 metrów, natomiast w kolejnej edycji halowego czempionatu w Belgradzie wywalczyła brązowy medal, tym razem w biegu na dystansie o połowę krótszym.

Ponadto jest halową mistrzynią Polski w biegu na 1500 metrów z 2015 i 2018 roku oraz w biegu na 3000 metrów w 2017 roku, a także złotą medalistką mistrzostw Polski juniorów (także w hali) oraz ogólnopolskiej olimpiady młodzieży. Z ciekawostek, w październiku 2018 roku rozpoczęła służbę wojskową. *

i

źródło: AthleTeam.pl, wikipedia.org i własne

do góry

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Wykonanie Strony internetowe Poznań.