Pascal Brodnicki

Licytacja zakończyła się: 21.04.2014 r.

Termin spotkania: 29.09.2014 r.
Gdzie: restauracja Moonsfera, Centrum Olimpijskie w Warszawie, ul. Wybrzeże Gdyńskie 4

Więcej informacji

I wreszcie odbyło się kolejne, długo wyczekiwane spotkanie z cyklu PoznajGwiazde.pl z jednym z najbardziej znanych w Polsce i nie tylko kucharzy – Pascalem Brodnickim! Pascala miał okazję poznać management zwycięskiej firmy AK Media Dystrybucja – Pan Robert oraz Pan Bartłomiej!

Ze względu na częste podróże Pascala, a także okres wakacyjny, spotkanie odbyło się długo po zakończeniu licytacji spotkania z Gwiazdą. Ale udało się! Tym razem uczestników spotkania ugościła prestiżowa restauracja Moonsfera, znajdująca się na szczycie Centrum Olimpijskiego w Warszawie. Co ciekawe, dało to okazję do „spotkania po latach” przyjaciół jeszcze z czasów wspólnej pracy w Bristolu, mianowicie Pascala oraz właściciela Moonsfery, Pana Jarosława Uścińskiego, również znanego i świetnego kucharza. A przy okazji wśród ekipy restauracji zapanowało małe zamieszanie na wieść o przybyciu znanego kucharza w gości…

Pascal od samego początku był otwarty i bardzo uprzejmy zarówno dla Zwycięzców licytacji, jak i dla organizatorów spotkania, firmy GoldVenture Paweł Kuc oraz Pani Katarzyny Butowtt, przedstawiciela Fundacji „Dr Clown”, dzięki czemu atmosfera w trakcie spotkania była bardzo luźna. Z uwagi na swoje doświadczenie kulinarne, Pascal pomagał uczestnikom spotkania w wyborze menu, objaśniając wszelkie tajniki menu zaproponowanego przez restaurację.

W tym samym dniu w Moonsferze odbywał się pokaz kulinarny, co zainteresowało Pascala oraz gości, którzy postanowili z bliska przyjrzeć się swego rodzaju „wystawie” składników i akcesoriów kulinarnych na długim stole. Przy okazji wszyscy postanowili zwiedzić taras widokowy, jako że tego dnia pogoda dopisywała, co dało kolejną okazję do zrobienia pamiątkowych zdjęć.

Pascalowi, Robertowi i Bartłomiejowi tematów do rozmów nie brakowało. Dominowały rozmowy o gotowaniu, ale także o podróżach, które są pasją ich wszystkich, zwłaszcza te dalekie. Temat ten podchwycił właściciel Moonsfery, Jarosław Uściński i na krótką chwilę włączył się do rozmowy, opowiadając o swoich zagranicznych przygodach. Rozmawiali także o słuszności idei inicjatywy PoznajGwiazde.pl, czyli pomocy innym ludziom, która bardzo zainteresowała zwłaszcza Pascala jako Gwiazdę naszej inicjatywy.

Kilka godzin spotkania upłynęło jak kilka minut, a goście rozstali się w serdecznej atmosferze żałując, że dobiegło ono końca.

A poniżej prezentujemy zdjęcia ze spotkania – zapraszamy do ich obejrzenia!


Urodzony we francuskim Lille Pascal uczył się gotować we francuskich szkołach gastronomicznych. Już jako dziecko jego pasją stały się słodycze, ale jak sam mówi: „W wieku 12 lat zobaczyłem, co to praca w cukierni i zdecydowałem się, że jednak będę kucharzem, nie cukiernikiem.”
Pracował w wielu restauracjach, jak na przykład Chelsea Hotel w Nowym Jorku, Les Pyrénées we Francji czy Bristol w Warszawie. Od września 2004 do grudnia 2009 prowadził w TVN program kulinarny „Pascal: Po prostu gotuj!”, a od 2012 roku w tej samej stacji prowadzi kolejny – „Smakuj Świat z Pascalem”.

Za promocję kuchni francuskiej na świecie otrzymał w 2008 roku nagrodę od Ministerstwa Spraw Zagranicznych Le trophée de l esprit alimentaire.

Być może wielu z Was nie wie, że podkładał głos pod takie produkcje, jak: „Iniemamocni”, „Na tropie Marsupilami” czy „Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości”! *

Co najistotniejsze, dochód z licytacji przeznaczony będzie na zakup protez kończyn dla podopiecznych Fundacji „Dr Clown” po amputacjach w wyniku chorób onkologicznych i wypadków.

*źródło: pascalbrodnicki.pl, wikipedia i własne

do góry

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Wykonanie Strony internetowe Poznań.