Krzysztof Hołowczyc
Najwyższa kwota:
6000 zł

Licytacja zakończyła się: 10.05.2016 r.

Termin wspólnej jazdy: 05.08.2016 r.
Gdzie: Okolice Mikołajek i Giżycka

Więcej informacji

Szansę na ekstremalne przeżycia – indywidualną jazdę oryginalnym samochodem rajdowym Subaru WRC po krętym, leśnym odcinku specjalnym w roli pilota Krzysztofa Hołowczyca – mieli: Pan Tomasz z Gdańska, Pan Adam z Warszawy oraz Pan Kamil z Lasek!

Rajd odbył się w upalny piątek 5 sierpnia na leśnej drodze pomiędzy Mikołajkami a Giżyckiem, niedaleko jeziora Niegocin. Uczestnicy pojawili się w komplecie już wcześniej, aby poznać ekipę „Hołka”, Jego samego oraz zobaczyć z bliska samochód Subaru WRC, którym tego dnia mieli pokonać odcinek specjalny na prawym, „gorącym” fotelu.

Po przywitaniu i zrobieniu wspólnych zdjęć przyszła pora na crème de la crème – przejazd na pełnym gazie, trwający około 10 minut! Jak było? Wrażenia na pewno niesamowite, wszyscy uczestnicy spotkania zgodnie stwierdzili, że były to ogromne emocje, niejednokrotnie z sercem w gardle… Było też mnóstwo rozmów, dużo śmiechu, a sam Krzysztof Hołowczyc okazał się niesamowicie życzliwą i otwartą osobą.

„Hołek” miał tego dnia świetny dzień. Dowód? Na hoopie (czyli można rzec, że w trakcie „lotu” samochodem) rozpędził się do 200 km/h!

Jak powiedział jeden ze Zwycięzców, Pan Kamil: „Nie zastanawiałbym się ani chwili, by wziąć udział ponownie w podobnej imprezie, tego dnia nie zapomnę do końca życia!”. Natomiast Pan Tomasz podsumował dzień z „Hołkiem” tak: „Dziękuję, że mogłem pomóc fundacji i spełnić swoje marzenie. Ten dzień był wart każdej złotówki!”.

Zdjęcia z eventu – dzięki uprzejmości Zwycięzców licytacji – znajdziecie w naszej poniższej galerii, a na poniższym video prezentujemy przejazd onboard pierwszego Zwycięzcy licytacji, Pana Tomasza z Gdańska!

Co najistotniejsze, łączny dochód ze zwycięskich licytacji wsparł Partnera Strategicznego naszej inicjatywy, Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu w zakresie budowy i wdrożenia do użytku protezy serca dla dzieci RELIGA HEART ®PED, dzięki której w wielu przypadkach przeszczep serca u najmłodszych okaże się zbędny.

i

Krzysztof Hołowczyc to jeden z najbardziej utytułowanych polskich kierowców rajdowych, mający w swoim dorobku zarówno wielokrotne tytuły Mistrza Polski, Mistrza Europy, jak i udane starty w eliminacjach Mistrzostw Świata (WRC) i w legendarnym rajdzie Dakar. Sukcesy sportowe w połączeniu z wyjątkową osobowością zaowocowały ogromną popularnością jego osoby oraz przyczyniły się do prawdziwego rozkwitu rajdów samochodowych w Polsce. Jest zdobywcą Pucharu Świata w Rajdach Cross-Country w 2013 roku.

Rajd Dakar 2015 okazał się być dla Krzysztofa Hołowczyca historycznym. Popularny „Hołek” pokazał, że kluczem do sukcesu podczas tego arcytrudnego maratonu jest szybka, równa i rozważna jazda. Polak i jego francuski pilot, dla którego był to pierwszy start w rajdzie Dakar, zajęli 3. miejsce w klasyfikacji generalnej. Jest to najlepszy w historii wynik uzyskany przez Polaka w kategorii samochodów.

„Hołek” jest znany ze swego zaangażowania w sprawy dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przeprowadzona z jego udziałem społeczna kampania medialna, propagująca trzeźwość za kierownicą „Pijani kierowcy wiozą śmierć”, przyczyniła się do drastycznego zaostrzenia przepisów prawnych w tym zakresie. W 2004 r. powołał fundację „Kierowca Bezpieczny”, której celem jest poprawa stanu bezpieczeństwa na polskich drogach.

W 2012, za wybitne zasługi w działalności na rzecz polskiej motoryzacji, został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Poprzednio, za zasługi dla rozwoju sportów motorowych, postanowieniem Prezydenta RP z 10 stycznia 2000 został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi, zaś z 5 stycznia 2005 Złotym Krzyżem Zasługi. W 2006 otrzymał Medal „Milito Pro Christo”. *

i

* źródło: Holek.pl, Holowczyc.eu, wikipedia.org i własne

Wideo

do góry

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Wykonanie Strony internetowe Poznań.