Julia Kamińska
Najwyższa kwota:
2600 zł

Licytacja zakończyła się: 29.08.2023 r.

Termin spotkania: 19.02.2024 r.
Gdzie: restauracja Si, ul. Marszałkowska 115 w Warszawie

Więcej informacji

Panowie Tomasz z Płońska oraz Paweł ze Skierniewic spotkali się 19 lutego 2024 roku w restauracji Si z Julią Kamińską, jedną z najbardziej charakterystycznych polskich aktorek, odtwórczynią głównej roli w „BrzydUli”, której głos jest doskonale znany z takich animacji, jak np. „Zaplątani”, „Jak wytresować smoka”, „Zwierzogród”, „Aladyn” czy „Toy Story 4”.

Cały dochód z licytacji wsparł po raz kolejny partnerską Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu w zakresie budowy i wdrożenia do użytku rodziny protez serca dla dzieci RELIGA HEART ®PED, dzięki której w wielu przypadkach przeszczep serca u najmłodszych okaże się zbędny.

i

Julia Kamińska – aktorka, scenarzystka, piosenkarka i germanistka, laureatka Telekamery 2010 dla najlepszej aktorki za główną rolę Urszuli Cieplak w serialu TVN „BrzydUla”. W 2010 debiutowała jako aktorka teatralna na scenie warszawskiego Teatru Komedia i nagrała utwór „Każdy chciałby tak mieć” na potrzeby ścieżki dźwiękowej do filmu animowanego „Zaplątani”, w tym samym roku w parze z Rafałem Maserakiem zwyciężyła w finale 11. edycji programu rozrywkowego TVN Taniec z gwiazdami. Również w 2010 znalazła się na liście „100 najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu” według miesięcznika „Forbes”. W 2013 wystąpiła w sesji zdjęciowej dla magazynu „CKM”, a honorarium otrzymane za udział w projekcie przeznaczyła na cele charytatywne.

W latach 2013–2016 grała w serialu „Na dobre i na złe”. W latach 2015–2016 grała w serialu „Singielka”, w którym odpowiadała też za scenariusze do kilku odcinków, ponadto była scenarzystką serialu Polsatu „Pierwsza miłość”. W latach 2017–2019 występowała w serialu „Na Wspólnej”. Następnie zagrała Karinę, główną bohaterkę w komedii romantycznej „Narzeczony na niby”. W latach 2020–2022 wcielała się w rolę Uli Dobrzańskiej w serialu „BrzydUla 2”.

Wiosną 2022 roku była jedną z jurorek-detektywów w programie talent-show „Mask Singer”, emitowanym na antenie TVN. W czerwcu tego samego roku wydała singel „Żal mi” nagrany ze Skubasem, zapowiadający jej debiutancki album. W marcu 2023 została uczestniczką 18. edycji programu rozrywkowego telewizji Polsat „Twoja twarz brzmi znajomo”, po dziewięciu odcinkach dotarła do finału, w którym zajęła trzecie miejsce.

Jej głos jest znany z dubbingowania wielu postaci animowanych w takich produkcjach, jak np. „Zaplątani”, „Jak wytresować smoka”, „Zwierzogród”, „Aladyn” czy „Toy Story 4”.

i

źródło: juliakaminska.eu, wikipedia.org i własne

do góry

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Wykonanie Strony internetowe Poznań.