KS Get Well Toruń

Licytacja zakończyła się: 06.09.2016 r.

Termin meczu: 18.09.2016 r.
Gdzie: Motoarena Toruń im. Mariana Rosego, ul. Pera Jonssona 7

Więcej informacji

18 września 2016 roku na toruńskiej Motoarenie odbył się pierwszy mecz finałowy polskiej PGE Ekstraligi, pomiędzy żużlowcami Get Well Toruń, a Stalą Gorzów Wielkopolski. Dzięki naszej inicjatywie Zwycięzcy licytacji: pan Kajetan z Torunia oraz Kamil z Łodzi wraz z osobami towarzyszącymi mieli okazję obejrzeć mecz w strefie VIP z dostępem do cateringu, ponadto mogli wejść do parku maszyn, a także poznać żużlowców, porozmawiać z nimi i zrobić wspólne zdjęcia!

Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 49-41, nie brakowało dramaturgii, w tym groźnie wyglądającego wypadku, który na szczęście nie okazał się brzemienny w skutkach, a zdjęcia z dnia na meczu możecie znaleźć w poniższej galerii, zapraszamy!

A co najważniejsze, łączny dochód ze zwycięskich licytacji wesprze Partnera Strategicznego naszej inicjatywy, Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu w zakresie budowy i wdrożenia do użytku protezy serca dla dzieci RELIGA HEART ®PED, dzięki której w wielu przypadkach przeszczep serca u najmłodszych okaże się zbędny.

i

Get Well Toruń to polski klub żużlowy, założony 21 lutego 1962 roku jako Klub Sportowy „Apator” Toruń. Jest 4-krotnym drużynowym mistrzem Polski. Tytuły mistrzowskie zdobył kolejno w 1986, 1990, 2001 oraz w 2008 roku.

Jest to jedyny klub, który od chwili awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej, cały czas w niej pozostaje, a obecny sezon jest 41. sezonem popularnych „Aniołów” w najwyższej lidze.

W kadrze drużyny Get Well Toruń znajdują się wielkie gwiazdy światowego żużla, tacy jak sześciokrotny indywidualny oraz trzykrotny drużynowy mistrz świata Greg Hancock, mistrz świata z 2012 roku oraz dwukrotny wicemistrz świata juniorów Chris Holder, dwukrotny drużynowy mistrz świata Adrian Miedziński,  a także Martin Vaculík, Paweł Przedpełski czy Kacper Gomólski. *

i

* źródło: speedway.torun.pl, wikipedia.org i własne

do góry

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Wykonanie Strony internetowe Poznań.