Dorota Wellman

Licytacja zakończyła się: 05.05.2014 r.

Termin spotkania: 28.05.2014 r.
Gdzie: restauracja Moonsfera, Centrum Olimpijskie w Warszawie, ul. Wybrzeże Gdyńskie 4

Więcej informacji

28 maja w restauracji Moonsfera, znajdującej się na szczycie warszawskiego Centrum Olimpijskiego, Dorota Wellman spotkała się ze zwycięzcą licytacji w ramach PoznajGwiazde.pl – panem Andrzejem z Giżycka, właścicielem firmy AK Media Dystrybucja. Spotkanie jak zwykle profesjonalnie zorganizowała firma GoldVenture Paweł Kuc.

Pierwszy zjawił się pan Andrzej, po Nim Dorota Wellman, ale … minęli się, tak więc każdy z nich przez chwilę był sam na sam z organizatorami (na szczęście korki tego dnia w Raszynie nie utrudniły tego… 😉 ). Ale mimo to mieli mnóstwo czasu na swobodną rozmowę!
Usiedli przy wspólnym stoliku w ustronnym miejscu, blisko wyjścia na taras, który niestety – ze względu na chłodną i deszczową aurę – był tego dnia zamknięty (ale przecież lato dopiero się zbliża!). Jak zwykle towarzyszył Im dobry duch spotkań PoznajGwiazde.pl – rzecznik prasowa Fundacji „Dr Clown” Katarzyna Butowtt. Uczestnicy spotkania rozmawiali o pracy dziennikarza, ulotkarzy, działalności charytatywnej czy o … Marcinie Prokopie. Cóż, taki duet jest tylko jeden, nierozłączny!
Warto wspomnieć, że właściciel firmy AK Media Dystrybucja przy okazji wręczył wszystkim gadżety z logo swojej firmy, za co serdecznie dziękujemy!

Atmosfera spotkania była świetna, Dorota Wellman (i nie tylko) sypała żartami, humor dopisywał dosłownie wszystkim, nie zabrakło wesołych fotek „na ściance” … powiedzieć że to było udane spotkanie, to jak nic nie powiedzieć;)
Na zakończenie szczęśliwy pan Andrzej powiedział:
„Spotkanie z Dorotą Wellman było dla mnie wielkim przeżyciem. Jest to wspaniała i dobra kobieta. Powinno się z niej brać przykład. Oby więcej takich ludzi!”

A poniżej prezentujemy zdjęcia ze spotkania!


Dorota Wellman od dzieciństwa marzyła, by pracować w radiu. Ukończyła studia na wydziale Filologii Polskiej i Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego. Miała nawet krótki „romans” z filmem – została asystentem reżysera i scenarzystką.

Dla dynamicznej Doroty Wellman nie dość jednak było wyzwań. Kolejnym krokiem zawodowym była praca w telewizji. Współtworzyła wiele programów w TVP1 m.in.: „Goniec”, „Tylko w Jedynce” czy „Bohaterowie, skandaliści i inni”, a także prowadziła także „Pytanie na Śniadanie” w TVP2. Potem dołączyła także do zespołu „Dzień Dobry TVN”, który do dzisiaj współprowadzi z Marcinem Prokopem, tworząc jeden z najbardziej charakterystycznych duetów dziennikarskich.

W 2011 została laureatką nagrody Wiktory 2010 w kategorii prezenter telewizyjny. W 2008 wspólnie z Marcinem Prokopem „za oswajanie Polaków z innością przy porannej kawie” otrzymała nagrodę Hiacynt w kategorii media, przyznawaną przez Fundację Równości, zaś w 2011 „za osobowość medialną” do Nagrody Mediów Niptel. Warto dodać, że od 2006 roku jest członkiem Partii Dobrego Humoru.*

Co najistotniejsze, dochód z licytacji przeznaczony został na zakup protez kończyn dla podopiecznych Fundacji „Dr Clown” po amputacjach w wyniku chorób onkologicznych i wypadków.

 

* źródło: dziendobry.tvn.pl, wikipedia i własne

do góry

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Wykonanie Strony internetowe Poznań.