Wizyta w siedzibie naszego Partnera Strategicznego

Dzisiaj zostaliśmy zaproszeni do zabrzańskiej siedziby naszego Partnera Strategicznego, Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi, gdzie mieliśmy okazję porozmawiać o współpracy z Dyrektorem Generalnym Fundacji, Panem dr Janem Sarną, jednym z najbliższych, wieloletnich przyjaciół i współpracowników profesora Zbigniewa Religi oraz z Panią Alicją Kostyrko z Biura Marketingu i Promocji.

Ponadto zwiedziliśmy wnętrze Fundacji, gdzie na kilku piętrach mieści się mały szpital i laboratorium w jednym. Od pracowników Fundacji – w przeważającej większości znakomitych inżynierów i specjalistów – usłyszeliśmy dużo ciekawych historii oraz dowiedzieliśmy się wiele na temat etapów prac badawczo-rozwojowych nad wdrożeniem pierwszej polskiej protezy serca dla dzieci RELIGA HEART ®PED, na co przekazujemy dochód z każdej zwycięskiej w ramach naszej Inicjatywy licytacji.

Jak się m.in. dowiedzieliśmy, pewnych czaso- i przede wszystkim kapitałochłonnych etapów we wdrożeniu nowych technologii w medycynie nie można sfinansować z grantów czy dotacji unijnych, pozostaje jedynie liczyć na hojność darczyńców prywatnych czy instytucjonalnych… Ale czy warto? Z pewnością – koszt polskiej protezy serca dla dzieci wyniesie około 40 tys. złotych i będzie 10-krotnie (!!!) niższy od praktycznie jedynego w tym momencie niemieckiego odpowiednika!

wróć do aktualności
do góry

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Wykonanie Strony internetowe Poznań.