Karol Strasburger

Licytacja zakończyła się: 27.10.2014 r.

Termin spotkania: 28.11.2014 r.
Gdzie: restauracja Moonsfera, Centrum Olimpijskie w Warszawie, ul. Wybrzeże Gdyńskie 4

Więcej informacji

W piątek 28 listopada 2014 roku w stolicy odbyło się spotkanie pomiędzy Karolem Strasburgerem a zwyciężczynią licytacji spotkania z Gwiazdą, Panią Teresą z Bytomia wraz z siostrą Beatą. Uczestników spotkania ugościła prestiżowa warszawska restauracja Moonsfera, która oprócz wyśmienitego menu zaserwowała również niezapomnianą atmosferę.

Oczywiście na początku spotkania, jak zwykle odbyła się sesja zdjęciowa, którą skrzętnie wykorzystali obok zwycięzcy licytacji Pani Teresy i jej siostry Pani Beaty, również pozostali uczestnicy. Pan Karol Strasburger okazał się niezwykle cierpliwy i nikomu nie odmówił wspólnej fotografii.

Podejmowanym tematom rozmów Pana Karola Strasburgera z Paniami: Teresą i Beatą nie było końca. Pan Karol zdziwił się, że Panie, które przyjechały na spotkanie ze Śląska mówią tak czystym językiem polskim. Pani Beata udowodniła, że potrafi jednak mówić po śląsku, wtedy aktor i prezenter zaskoczył wszystkich swoją świetną znajomością gwary śląskiej!

Atmosfera spotkania była tak serdeczna, miła i niezwykła, że cztery godziny spotkania okazały się niewystarczające. Karol Strasburger opowiadał zarówno poważne, jak i zabawne historie ze swojego życia, nie obyło się też bez dowcipów, które naprawdę bawiły uczestników spotkania.

Na koniec prowadzący Familiadę wręczył Pani Teresie swoją autorską książkę wraz z dedykacją. Spotkanie trwało ponad 4 godziny, a pożegnanie również przeciągało się w nieskończoność, co dowodzi temu, że zarówno Gwiazda, jak i zwyciężczyni licytacji spotkania bawili się doskonale tego wieczoru.

Zwyciężczyni licytacji, Pani Teresa tak podsumowała spotkanie: „Razem z siostrą dziękujemy organizatorom projektu PoznajGwiazde.pl za mile spędzony czas w towarzystwie bardzo sympatycznego pana Karola i polecamy tego rodzaju spotkania!” To dowodzi temu, że naprawdę warto brać udział w naszej Inicjatywie!

A co najistotniejsze, dochód z licytacji przeznaczony został na zakup protez kończyn dla podopiecznych Fundacji „Dr Clown” po amputacjach w wyniku chorób onkologicznych i wypadków.

A poniżej zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze spotkania!


Karol Strasburger w młodości uprawiał gimnastykę sportową w klubie Legia Warszawa oraz występował w cyrku. Początkowo był studentem Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie, a następnie absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Na PWST w Warszawie studiował w latach 1967–1971.

Debiutował w 1970 w serialu Kolumbowie. Po ukończeniu PWST został zaangażowany do Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy, którego dyrektorem do 1982 był Gustaw Holoubek. W tym teatrze pracował do połowy lat 80. Zagrał m.in w Królu Learze w reż. Jerzego Jarockiego, w Mordzie w katedrze też w reż. Jarockiego, Nocy Listopadowej w reż. Macieja Prusa i Operetce Witolda Gombrowicza. W latach 70. zagrał wiele ról w filmach wschodnioniemieckich i czechosłowackich. W roku 1976 wystąpił w serialu „Polskie drogi” w reżyserii Janusza Morgensterna. Za rolę w tym serialu otrzymał Nagrodę Przewodniczącego ds. Radia i Telewizji.

W ostatnich latach można Go było zobaczyć w mniejszych lub większych rolach także w serialach: „Klan”, „Magda M.”, „Ekstradycja 2”, „Świat według Kiepskich” czy „Sąsiedzi”. Obecnie występuje w roli słynnego Karola Wekslera w serialu „Pierwsza miłość”, emitowanym na Polsacie.

W 2008 roku wydał w Hachette Polska Sp. z o.o. własną książkę Apetyt na życie”, w której opowiada o podróżach, pasjach ale i zamieszcza w niej wiele kulinarnych przepisów, związanych nie tylko ze wspomnieniami beztroskich lat dzieciństwa ale i podróżami, w trakcie których niejednokrotnie sam przygotowuje rożne wspaniałości. Ponadto Karol Strasburger wystąpił w odcinku specjalnym 71. edycji teleturnieju „Jeden z dziesięciu”, wyemitowanym z okazji 60-lecia istnienia TVP. Współpracował z Teatrem Komedia i Teatrem Bajka w Warszawie.

A jakie pasje ma Karol Strasburger? Jest ich mnóstwo! Tenis, caravaning, pływanie, windsurfing, nurkowanie, sporty zimowe, a w szczególności jazda na nartach, jazda na rowerze… Do tego wielbiciel koni i pasjonat fotografowania! *

i

* źródło: wikipedia i własne

do góry

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Wykonanie Strony internetowe Poznań.