Grażyna Wolszczak

Licytacja zakończyła się: 02.06.2014 r.

Termin spotkania: 26.06.2014 r.
Gdzie: restauracja Grand Kredens, Al. Jerozolimskie 111 w Warszawie

Więcej informacji

26 czerwca odbyło się kolejne spotkanie w ramach PoznajGwiazde.pl. Tym razem ceniona od lat aktorka Grażyna Wolszczak spotkała się w warszawskiej restauracji Grand Kredens z Panem Andrzejem z firmy AK Media Dystrybucja.

Grażyna Wolszczak, ku zaskoczeniu organizatorów, sama doskonale trafiła do wyodrębnionej na czas spotkania salki w restauracji Grand Kredens. Udało się, bo jak się okazało, nie raz bywała Ona gościem tej wspaniałej restauracji i dobrze znała to miejsce. Na przywitanie otrzymała ogromny bukiet kwiatów od Pana Andrzeja, po czym przyszedł czas na fotosy „na ściance”. Po części oficjalnej nasi Goście usiedli w bardzo wygodnych, szerokich fotelach… które po podaniu dań przez profesjonalną obsługę lokalu szybko wymieniliśmy na ciut wyższe, wygodniejsze do spożywania posiłku:)

Rozmowom nie było końca, zwłaszcza o pięknym, polskim wybrzeżu, gdyż okazało się że oboje pochodzą znad morza – aktorka z Gdańska, Pan Andrzej z Gdyni. Uczestnicy spotkania wiele rozmawiali na temat aktorstwa czy serialu „Na Wspólnej”, bo – jak powiedział nam Pan Andrzej – zarówno On jak i Jego pracownicy od lat obserwują karierę aktorską Grażyny Wolszczak.

Pod koniec spotkania autorka książki „Jak być zawsze młodą, piękną i bogatą” złożyła autograf z dedykacją dla zwyciężczyni losowania książki, która była nagrodą przy okazji licytacji z aktorką, a także wymieniła kilka zdań z właścicielem restauracji oraz zrobiła z Nim oraz z Panem Andrzejem kilka kolejnych zdjęć we wnętrzach lokalu oraz przed wejściem – wszystko można zobaczyć w naszej poniższej galerii! Na koniec Pan Andrzej nie pierwszy raz zachęcał innych do licytowania w ramach PoznajGwiazde.pl: „Zachęcam wszystkich, w tym przedsiębiorców do brania udziału w licytacjach na PoznajGwiazde.pl, ponieważ jest sens pomagać!”


Grażyna Wolszczak w czasie stanu wojennego została aktorką Teatru Nowego w Poznaniu, gdzie grała w spektaklach Janusza Wiśniewskiego, jak „Trzy siostry” czy „Olśnienie i Panopticum à la Madame Tussaud”. Pojawiała się także na scenach kilku teatrów stolicy, jak Teatr Polski, Teatr Studio, Północne Centrum Sztuki czy Teatr Rozmaitości.

W 1996 r. zagrała dziennikarkę Marię w „Grach ulicznych” Krzysztofa Krauzego, w 1997 r. wystąpiła w „Balladzie o czyścicielach szyb”, a w 1998 r. pojawiła się w serialu „Matki, żony i kochanki”. W 1999 r. grała w filmie „Wszyscy moi bliscy”, a w 2000 r. w „Żółtym szaliku”. W filmie „Wiedźmin” zagrała czarodziejkę Yennefer. Od lat doskonale znana z roli Barbary w serialu „Na wspólnej” czy Grażyny w „Pierwszej miłości”.

W „Ja wam pokażę!” Katarzyny Grocholi Grażyna Wolszczak zagrała po raz pierwszy główną rolę. Jej rola Judyty została nagrodzona na festiwalu w Chinach w październiku 2007 r. a w 2009 roku za rolę prezydentowej Junony Więcek otrzymała nominację do nagrody Złota Kaczka.

Dochód z licytacji przeznaczony będzie na zakup protez kończyn dla podopiecznych Fundacji „Dr Clown” po amputacjach w wyniku chorób onkologicznych i wypadków.

Nagrodą od Grażyny Wolszczak na potrzeby losowania nagrody była Jej autorska książka „Jak być zawsze młodą piękną i bogatą”!

i

*źródło: wikipedia i własne

do góry

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Wykonanie Strony internetowe Poznań.