Udział w „Familiadzie”

Licytacja zakończyła się: 10.11.2015 r.

Kiedy: 30.11.2015 r.
Gdzie: studio TV w Warszawie, ul. Inżynierska 4

Więcej informacji

W poniedziałkowe popołudnie 30 listopada br. mieliśmy przyjemność być na nagraniu dwóch odcinków specjalnych teleturnieju Familiada!

W pierwszym odcinku, który emitowany będzie w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia, drużynami były ekipy serialu „Barwy Szczęścia” kontra „O mnie się nie martw”. Natomiast drugi, noworoczny odcinek to starcie pomiędzy światowej sławy śpiewakami operowymi, a drużyną Teatru Muzycznego ROMA.

Na nagraniach obu odcinków byliśmy razem z Piotrem z Krakowa i Pawłem z Grodziska Wielkopolskiego, którzy wygrali licytację i tym samym zaproszenia na ten bardzo oryginalny dzień.

Dziękujemy za postawę przemiłego, przesympatycznego gospodarza teleturnieju Karola Strasburgera, który bardzo profesjonalnie i z wielkiego serca zaangażował się osobiście w to, aby obaj Zwycięzcy licytacji czuli się tego dnia wyjątkowo.

Które drużyny okazały się zwycięskie? Czy zdobyte zostały nagrody główne? Tego wszystkiego dowiecie się 25 grudnia 2015 r. oraz 1 stycznia 2016 r. w telewizyjnej Dwójce, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z dnia na planie poniżej!

Co najistotniejsze w naszej Inicjatywie, łączny dochód z 2 zwycięskich licytacji wesprze Partnera Strategicznego naszej inicjatywy, Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w zakresie budowy protezy serca dla dzieci RELIGA HEART ®PED, dzięki której w wielu przypadkach przeszczep serca okaże się zbędny!

i

Familiada to najpopularniejszy obecnie polski teleturniej, emitowany w TVP2 od 17 września 1994 w weekendy i święta, prowadzony przez Karola Strasburgera. Program jest oparty na amerykańskim formacie „Family Feud”, a jego lokalne edycje były emitowane lub są obecnie emitowane w 57 krajach świata. Gra polega na odgadywaniu odpowiedzi ankietowanych ludzi.

Symbolem „Familiady” jest rzepka z wiersza Juliana Tuwima o tym samym tytule. Motyw wyciągania jej przez rodzinę został wykorzystany w rozpoczęciu do przedstawienia rywalizacji drużyn w turnieju – w przeciwieństwie do wiersza, w czołówce teleturnieju rzepę ciągną dwie rodziny, nie jedna. Ta, ponadto, nie zostaje wyciągnięta, a rozpruta, po czym wylatują z niej pieniądze.

Bardzo charakterystycznym elementem programu jest tablica wyświetlająca odpowiedzi oraz punkty. Używana jest od samego początku emisji, składa się z 10500 drobnych pikseli, które obracając się na kolorową stronę tworzą w zależności od potrzeb – litery i cyfry. Aby tablica poprawnie działała, został do niej napisany specjalny program. Z powodu awarii w odcinkach z października 2012 r. wykorzystywana była tablica zastępcza, czyli ekran LCD wyświetlający odpowiedzi. Po naprawie stara tablica wróciła na swoje miejsce.

W ciągu roku z okazji różnych świąt – np. z okazji Świąt Bożego Narodzenia – pojawiają się wydania specjalne „Familiady”. Udział biorą specjalnie zaproszone przez organizatorów osoby, przede wszystkim są to znane osoby życia publicznego, a wygrana przekazywana jest wówczas na cel charytatywny. *

i

* źródło: wikipedia.org, Familiada.tvp.pl , Impresariat Karola Strasburgera i własne

do góry

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Wykonanie Strony internetowe Poznań.