Bartłomiej Topa

Licytacja zakończyła się: 02.12.2019 r.

Termin spotkania: 01.02.2020 r.
Gdzie: Grand Kredens, Al. Jerozolimskie 111 w Warszawie

Więcej informacji

Niesamowitą przygodę w towarzystwie jednego z najlepszych, najpopularniejszych i najbardziej lubianych polskich aktorów, Bartłomieja Topy w trakcie obiadu w jednej z najlepszych restauracji w stolicy Polski będą mieli okazję przeżyć pani Agnieszka z Obornik Śląskich oraz pan Sebastian z Łodzi, serdecznie gratulujemy!

Dochód z licytacji po raz kolejny wsparł Partnera Strategicznego naszej inicjatywy, Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu w zakresie budowy i wdrożenia do użytku protezy serca dla dzieci RELIGA HEART ®PED, dzięki której w wielu przypadkach przeszczep serca u najmłodszych okaże się zbędny.

i

Bartłomiej Topa to pochodzący z Nowego Targu aktor filmowy i teatralny, a także producent filmowy, absolwent technikum weterynaryjnego. W 1991 roku został absolwentem Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

W filmie fabularnym zadebiutował na studiach, w wieku 23 lat, w 1990 roku w filmie Teresy Kotlarczyk „Zakład”. W 1995 roku wystąpił w dramacie Krzysztofa Langa „Prowokator”, u boku Bogusława Lindy, Krzysztofa Pieczyńskiego i Danuty Stenki, z akcją umiejscowioną w Zakopanem. W 1998 roku wystąpił w dramacie wojennym Władysława Pasikowskiego „Demony wojny wg Goi”. W 1999 roku otrzymał rolę Zenka Pereszczako, w emitowanym w latach 1997-2010 serialu „Złotopolscy”, w którym grał do 2006 roku.

W 2001 roku wystąpił w jednej z głównych ról w spektaklu „Kuracja” Wojciecha Smarzowskiego, opartym na powieści Jacka Głębskiego o tym samym tytule. Granie postaci doktora Andrzeja Majera, biorącego udział w eksperymencie, udającego pacjenta szpitala psychiatrycznego, przyniosła mu Grand Prix na Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” w Sopocie.

W 2003 roku ponownie zagrał u Wereśniaka, w komedii „Zróbmy sobie wnuka”, gdzie wcielił się w pracownika Mańka Koseli, granego przez Andrzeja Grabowskiego. W 2004 roku wystąpił w obrazie Wojciecha Smarzowskiego „Wesele”. Film otrzymał m.in. nagrodę Orła i chociaż został uznany przez krytyków za jedną z ciekawszych pozycji na Festiwalu Filmowym w Gdyni w 2004 roku.

W 2013 roku Topa wcielił się w postać sierżanta, Ryszarda Króla, w filmie Smarzowskiego „Drogówka”, która przyniosła mu nominację do Orła oraz Złotego Szczeniaka – nagrody przyznawanej na Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa. W 2014 roku pojawił się m.in. w nagrodzonym Srebrnymi Lwami „Pod Mocnym Aniołem” Wojciecha Smarzowskiego. Zagrał także w serialu „Wataha”, gdzie głównymi bohaterami są strażnicy graniczni z Bieszczad. W 2015 roku Topa wystąpił w dramacie wojennym „Karbala”. Za rolę kapitana Kalickiego otrzymał nominację do Złotego Szczeniaka oraz nagrodę dla najlepszej roli męskiej na Konkursie Polskich Filmów Fabularnych Netia Off Camera.

Rok później dołączył do obsady drugiego sezonu produkcji „Druga szansa”, wcielając się w Adama Swenssona. W 2018 roku ponownie wystąpił we wzbudzającym ogromne kontrowersje filmie „Kler” Wojciecha Smarzowskiego oraz w serialu Borysa Lankosza „Pod powierzchnią” u boku Magdy Boczarskiej i Łukasza Simlata, który do dziś można oglądać w stacji TVN.

Jest współzałożycielem firmy producenckiej Film IT, która realizuje obrazy fabularne, m.in. „Wesele” Wojciecha Smarzowskiego czy „Tulipany” Jacka Borcucha, a także reklamy, m.in. dla Coca-Coli, Ikei, PKN Orlen czy Telekomunikacji Polskiej.

i

źródło: filmweb.pl, wikipedia.org i własne

do góry

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Wykonanie Strony internetowe Poznań.